FAQ

 

Czym różnią się poszczególne rodzaje placów zabaw?

Fungoo – to place zabaw do użytku przydomowego, polskiego producenta. Wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, wieloma opcjami rozbudowy i aktywnością, a także tym, że łatwo je samodzielnie złożyć. Kawałki drewna są już odpowiednio przycięte i nawiercone, dlatego naszym zadaniem jest tylko złożenie placu według instrukcji.

JungleGym – gama placów również do użytku przydomowego. Ma bardzo atrakcyjne wieże i moduły dodatkowe, jednak jest trudniejsza do złożenia. W tych placach drewno należy samodzielnie przyciąć, a także nawiercić. Wiertła, końcówki do wkrętarki i inne akcesoria do skręcania znajdują się w zestawie.

Hy-land – place zabaw spełniające normy do użytku publicznego. Mają ponadczasowy wygląd, dlatego klienci, którzy potrzebują takiego placu zabaw, bardzo chętnie się na nie decydują.

Jakie czynniki wziąć pod uwagę wybierając plac zabaw?

  • Ilość dzieci, która będzie jednocześnie bawiła się na placu – informacja o tym dla jakiej liczby dedykowany jest plac znajduje się w tabeli, która mieści się pod opisem każdego z placów zabaw
  • Wymiary powierzchni która jest potrzebna do montażu placu – informacja ile miejsca wymaga dany plac zabawy znajduje się również w tabeli pod opisem. Warto także zwrócić uwagę na zwymiarowane grafiki w galerii zdjęć produktów. Pokazują one nie tylko wymiary placu, ale także zalecane strefy bezpieczeństwa.
  • Wielkość i wysokość platformy – jeśli cena bardzo podobnych placów się różni, to zapewne decydują o tym te dwa wymiary. Im większa platforma – tym więcej miejsca do zabawy, im wyższa – tym dłuższa jest zjeżdżalnia.
  • Długość ślizgu – to wartość wynikająca z wysokości platformy. Zjeżdżalnie są dostępne w dwóch wymiarach: 2,2 m oraz 2,9 m.
  • Akcesoria w zestawie – to dodatkowe aktywności, którymi dzieci będą miały okazję się bawić. Można je także dokupić, są dostępne w kategorii AKCESORIA, która znajduje się po lewej stronie naszego sklepu.
  • Możliwości rozbudowy – przy każdej wieży zamieszczamy także informacje o kompatybilnych modułach. To dodatkowe elementy, które mogą uczynić plac większym i bardziej atrakcyjnym. W zależności od wybranego modelu wieży, moduły są do niej dobierane pod względem wysokości i szerokości. To dlatego tak ważnym jest, by wybrać wieżę do której dokupujemy moduł. Moduły do rozbudowy można także dokładać w kolejnych latach.
  • Montaż – jest dostępny w dwóch opcjach: samodzielny lub przez producenta. W każdym zestawie znajduje się szczegółowa instrukcja, jak złożyć plac zabaw. Zwykle zajmuje od godziny do kilkunastu godzin, podczas montażu przez dwie osoby. Najłatwiejsze do łożenia są place z gamy Fungoo, ponieważ wszystkie drewniane elementy są już docięte i nawiercone.

Kiedy i czym zaimpregnować drewniany plac zabaw?

Po sezonie letnim warto zabezpieczyć plac zabawa impregnatem do drewna. Można wybrać dowolny preparat powłokotwórczy dedykowany do drewna. Godne polecenia są preparaty marki Motyl, Sadolin Classic oraz lakierobejca Sadolin Ekstra. Na zimę zalecany jest także demontaż ślizgu.

Czy plac zabaw można gdzieś obejrzeć?

Tak, posiadamy plac zabaw na ekspozycji. Znajduje się on w Poznaniu, na Starołęce. Jeśli są Państwo zainteresowani wizytą - prosimy o kontakt.